• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Potworna walizka
Zawsze chciałem mieć przenośnego PC-ta, ale nie laptopa. Szczególnie, że potrzebuje czegoś uniwersalnego do zastosowań półprofesjonalnych. Więc obecne w dzisiejszych laptopach USB i gniazdko ethernet, to za mało. 

Powstała pierwsza, próbna wersja walizy. Nie była ładna, nie była specjalnie wymyślna, ale spełniała swoje funkcje. 
Jakie pełniła funkcje? 
Działała jako urządzenie do streamu
resim

resim

Audiodeskrypcji, jako urządzenie wysyłające dźwięk na sale kinową. Dodatkowo wyświetlało obraz z kamery w sali kinowej, umożliwiając odpowiednie czytanie filmów. 

resim

Klucz na greenscreenie 

resim

Odbiornik i dekoder sygnałów z satelitów meteorologicznych

resimresim

A ostatnio nawet, sprzęt ten uratował program na żywo, gdy zjarał się zasilacz do stołu wizyjnego (kabelek po prawej stronie obok matrycy)

resim

Więc mimo że była to, projekt beta, to spełnił swoje zadanie w 120%. Dodatkowo pozwoli mi uniknąć dodatkowych problemów podczas konstrukcji kolejnej wersji. 

Podzespoły też nie były jakieś hiper, ot trochę złomu mi się walało po pokoju:
CPU: i5-4570
GPU:Sapphire R9-280X Toxic z wymienionymi wentylatorami (oryginalne się zatarły). 
RAM: 2x4GB 1333MHz
MOBO: AsRock ASROCK H81M-VG4
PSU: SPC Vero L1 500W

resim

Teraz w mojej głowie narodził się projekt pełnoprawnej wersji, dopracowanej technicznie i stylistycznie, bez bebechów na wierzchu. Postanowiłem iść na całość i stworzyć coś, czego jeszcze nie było. Przenośny piecyk o mocy obliczeniowej stacji roboczej i to nie byle jakiej. Szczegóły i postępy projektu będę stopniowo ujawniał. 

Oto pierwszy z nich, czyli płyta główna. Z racji, że mam troszeczkę umiejętności w operowaniu kamerą nagrałem ten filmik Wink

Jak widzicie po płycie głównej, czeka mnie sporo pracy i mnóstwo problemów do rozwiązania. 
Procesory, mam nadzieję, pojawią się w kwietniu.
  Odpowiedz
O ładnie ;3 Życzę powodzenia !
Mobo: Msi B85-G43 | GPU: Evga Gtx 960 4Gb | Ram: 2x4Gb HyperX blue | Case: SilentiumPc M45w | Cpu: i5 4460 + Spartan Pro | Psu: Thermaltake 630W SE | Mic: Novox Nc-1 + Pop Filtr 
  Odpowiedz
Etap załatwiania procesorów rozpoczęty.
  Odpowiedz
Etap zakończony.
Koniec końców wybrałem 2 x Xeon E5-2698v4
  Odpowiedz
Oryginalny pomysł! Smile Czekam na postępy! Smile
CPU : AMD FX-6100 OC 4,0GHz + Thermalright Macho 120 Rev.A  // MOBO : Gigabyte GA-990XA-UD3 // RAM : Kingston HyperX Fury 2x4GB 1866MHz DDR3 // GPU : Gigabyte GF GTX 750Ti 2048MB 128bit OC // SSD : GoodRam Iridium Pro 240GB // PSU : Corsair RM550X 80Plus Gold - 550W // CASE : SilentiumPC Gladius M40 Pure Black ATX + Okno
  Odpowiedz
Mówisz, masz. 

resim

resim
  Odpowiedz
Po za walizką, ale monstrum ruszyło. 

resim

Kolejne update-ty już niedługo Smile
  Odpowiedz
Trochę szczegółów sprzętowych Smile

resim

A tak to obecnie wygląda, kompletnie rozbabrane gdyż czeka na testy z podmianą mikrokodu CPU (OC do 3.0GHz!) 

resim

Jak widać na chłodnicach mam obecnie po jednym wentylatorze i wiecie co? Nie przekroczyłem 50*C na rdzeniu! Mimo pełnego obciążenia obydwu procesorów.
  Odpowiedz
Montaż chłodnic 

resim

resim

resim

Ten syf z walizki zostanie oczywiście usunięty (wióry, ślady pasty itd. ). Zasilacz mam w przygotowaniu, zostanie on rozebrany na części i podzielony na dwa moduły. Dzięki temu niknę plątaniny kabli.
  Odpowiedz
Postanowiłem zrezygnować z wiązek kabli jakie proponują producenci sprzętu PC, na rzecz pojedynczych przewodów. Ta decyzja obarczona jest jednak kosztem ogromnych przekrojów kabli zasilających. 

Procesory oraz płyta główna będą zasilane z przewodów o przekroju 10mm2, kolejne kable o tym samym przekroju będą zasilać przetwornice generujące napięcia 5 oraz 3.3V. 

Karty graficzne dostaną do swojej dyspozycji kable o przekroju 16mm2. Aby dać punkt odniesienia osobom niewtajemniczonym w elektrykę, na zdjęciu znajduje się wtyczka molex. 
(dobór aż tak grubych przewodów jest podparty matematyką)

resim
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości