• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Projekt Gladius M40 Blue
Photo 
Na początek odgrzewane kotlety, ale wkrótce pojawią się aktualizacje do stanu na dzień dzisiejszy.

1. POCZĄTKI (stan na 2015):  

A to moja skromna ewolucja!
Rozpoczynam dopiero moją zabawę z moddingiem, ale początki takie już są Wink
To początkowa specyfikacja:
Procesor: AMD FX-6100, socket AM3+, 64bit, 3,3GHz, 95W, cache 14MB, BOX
    Chłodzenie: BOX
Płyta: Gigabyte GA-990XA-UD3 s.AM3+
Pamięć: HyperX 2x4GB DDR3-1866 Dual Chanel Kit Non-ECC CL10 Fury Series
Grafika: Gigabyte GF GT730 2048MB 128Bit PCI-E DDR3
Dyski: WD Black 1TB (system + dane)
       WD Green 600GB (dane)
Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modular 530W
Obudowa: SilentiumPC Gladius M40 Pure Black ATX/USB3.0

resim
Następnie dokupiłem do obudowy bok z oknem, 2x SilentiumPC Zephyr 120 na przód i zestaw oświtlenia do wnętrza z niebieskiej taśmy LED.
Udało mi sie także, troszkę uporządkować kable:

resim
Kolejnym krokiem była wymiana karty graficznej na troszku mocniejszą, tj. GTX 750Ti, 
resim
Z biegiem czasu, gdy przeglądałem internet i masę blogów, zacząłem inwestować w okablowanie pod kolor.
resim
Ostatnim zakupem był dysk SSD GoodRam Iridium Pro (na marginesie polecam go bardzo!) i taki oto, sposób jego montażu:
resim
A tak to wyszło:
resim
resim
SPECYFIKACJA (stan na kwiecień 2016):

Procesor: AMD FX-6100, socket AM3+, 64bit, 3,3GHz, 95W, cache 14MB, BOX

Chłodzenie: SilentiumPC Spartan Pro HE924 V2

Płyta: Gigabyte GA-990XA-UD3 s.AM3+

Pamięć: HyperX 2x4GB DDR3-1866 Dual Chanel Kit Non-ECC CL10 Fury Series

Grafika: Gigabyte GF GTX 750Ti 2048MB 128bit PCI-E OC

Dyski: SSD GoodRam Iridium Pro 240GB (system)

WD Black 1TB + WD Green 600GB (dane)

Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modular 530W

Obudowa: SilentiumPC Gladius M40 Pure Black ATX/USB3.0 + Okno
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów! resim

cdn...

2. ZABAWA Z RAISEREM

Kolejnym pomysłem było zakupienie raiser-a PCI-E, pomalowałem go farbą gumową. Wyszło fajnie i trzyma się elegancko!
resim
resim
resim
Przy okazji rozbebeszenia kompa, wyczyściłem zasilacz i pozbyłem się naklejek, które szpeciły:
resim
resim
resim
Następnie zabrałem mój "dremel" i pozbyłem się zbędnej blachy:
resim   resim

resim
A taki był efekt:
resim

resim   resim

cdn...

3. DROBNE PRZERÓBKI

Po odwróceniu GPU, zauważyłem, że jest trochę mało widoczna, dolne LED-y zasłaniał zasilacz,  a górne wieża z procesora.
Szybka przeróbka paska LED i karta ma własne doświetlenie.

resim

resim

resim

resim

cdn...

4. NOWE OKNO

W moim Gladiusie miałem dokupiony oryginalny bok z oknem wykonanym z pleksi lekko przyciemnianego:
resim
Jednak po roku czyszczenia pojawiły się na niej rysy od czyszczenia i były już na tyle widoczne, że pomyślałem o czymś nowym i koniecznie ze szkła.
Po małych konsultacjach z kolega szklarzem, otrzymałem nową szybę i zabrałem się za montaż:
resim

resim

resim

A taki jest efekt:

resim   resim

cdn...

5. AWARIA

Po kilku latach i dwóch przesiadkach sprzętowych, odmówił dalszej współpracy mój zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W.
Wiem, że to żaden topowy sprzęt, ale gdy go pare lat temu kupowałem, za przystępną cenę dawał semi-modularne okablowanie, co było wtedy zarezerwowane tylko dla topowego i drogiego sprzętu.

resim

Po już nie wiem ilu godzinach spędzonych w internecie, na forach oraz śledząc opinie zdecydowałem się na znacznie lepszy sprzęt, a mianowicie Corsair RM550X 80Plus Gold - 550W.
W pełni modularny, moim zdaniem porządny zasilacz, który, mam nadzieje, posłuży mi długo.

resim

Przymiarki:
resim

resim
A końcowo tak:
resim

resim

cdn...

6. DODATKI

W wolnym czasie, podorabiałem takie "ozdobniki":

resim   resim

resim
Wyszło tak:
resim

resim   resim

cdn...

7. STANOWISKO BOJOWE

Tak prezentuje się moje stanowisko pracy i rozrywki (stan na sierpień 2016):
resim

resim

resim

Na dziś tyle, wkrótce kolejne aktualizacje!
CPU : AMD FX-6100 OC 4,0GHz + Thermalright Macho 120 Rev.A  // MOBO : Gigabyte GA-990XA-UD3 // RAM : Kingston HyperX Fury 2x4GB 1866MHz DDR3 // GPU : Gigabyte GF GTX 750Ti 2048MB 128bit OC // SSD : GoodRam Iridium Pro 240GB // PSU : Corsair RM550X 80Plus Gold - 550W // CASE : SilentiumPC Gladius M40 Pure Black ATX + Okno
  Odpowiedz
No fajnie to wygląda, ale może byc problem jeżeli będziesz chciał np. dokupic jakąs kartę rozszerzeń na PCI (np. kartę sieciową/dźwiękową) lub jakiś dysk na PCI, ponieważ karta to blokuje.
  Odpowiedz
Dzięki!  Smile

A to oczywista oczywistość, ale na razie nie przewiduję takich rozszerzeń, także spoko. W razie czego, powrócę do klasycznego mocowania karty, a wtedy dorobię backplate Smile
CPU : AMD FX-6100 OC 4,0GHz + Thermalright Macho 120 Rev.A  // MOBO : Gigabyte GA-990XA-UD3 // RAM : Kingston HyperX Fury 2x4GB 1866MHz DDR3 // GPU : Gigabyte GF GTX 750Ti 2048MB 128bit OC // SSD : GoodRam Iridium Pro 240GB // PSU : Corsair RM550X 80Plus Gold - 550W // CASE : SilentiumPC Gladius M40 Pure Black ATX + Okno
  Odpowiedz
8. NOWE CHŁODZENIE CPU i nie tylko!

Zacznę od słuchawek. Zaopatrzyłem się w słuchawki Creative Tactic3D Fury:

resim

Ogólnie jestem z nich zadowolony. Trafiłem na promocję, skusiłem się i nie narzekam. Aczkolwiek wiem że moje następne słuchawki do grania musza być po prostu większe, aby zakrywały całe ucho.

Kolejnym moim zakupem było nowe chłodzenie procesora. Po podkręceniu mojego biednego FX-a do 4,0 GHz mój Spartan Pro nie dawał za bardzo rady, tzn chłodził nawet fajnie, ale wył wniebogłosy.
Po przeszukaniu internetów wybrałem chłodzenie Thermalright Macho 120 Rev.A. Miało dobre opinie i co najważniejsze mieściło się w mojej obudowie.

resim
No to zabieramy się za montaż:

Tak to wyglądało:

resim   resim

resim

To się nazywa szlif!

resim

I zamontowane...

resim   resim

Widok z bliska.

P.S. Jak widać, wentylator zasłania pierwszy slot pamięci RAM. Na razie u mnie nie ma kolizji, ale gdy dokopię kiedyś kości, to po lekkim podniesieniu wentylatora akurat HyperX-y się zmieszczą. Choć jest to niewątpliwie pewien minus tego chłodzenia.

resim

resim

Teraz wszystko trzeba poskładać:

resim

resim

I efekt końcowy:

resim   resim

To tyle jeśli chodzi o wymianę chłodzenia.
  Odpowiedz
Tak z detali, nie lepiej było szybę zamontować od środka? Pomysł z kartą fajny, tak obrócona spoko wygląda, zrobiłbym to samo ale szkoda mi Define S ciąć Big Grin Właśnie myślałem o wymianie pleksy na szkło, najchętniej na całej powierzchni tak jak sprzedawane dodatkowe panele szklane np. do dark base 600
CPU: INTEL i5-6500 + FORTIS 3v2 MOBO: MSI Z170 GAMING M3 RAM: CORSAIR 2x4GB DDR4 2400mhz CL14 @2533mhz CL12 GPU: MSI RX 480 4GB GAMING X @1340mhz/1850mhz HDD: 500GB PSU: XFX TS 550W CASE: FRACTAL DEFINE S WINDOW
  Odpowiedz
Jak szyba/plexa jest dana na zewnątrz to widać fajna poświatę na krawędziach Wink Od siebie mogę dodać że zacnie aczkolwiek niebieska choinka nie moim guście (lecz widzę ze u Ciebie wsio na niebiesko), śruby na froncie hmm krzywo ? Tongue

Co do szyby zwykła czy na fali hart ?
  Odpowiedz
(03-30-2017, 01:07 AM)DeV napisał(a): Tak z detali, nie lepiej było szybę zamontować od środka? Pomysł z kartą fajny, tak obrócona spoko wygląda, zrobiłbym to samo ale szkoda mi Define S ciąć Big Grin Właśnie myślałem o wymianie pleksy na szkło, najchętniej na całej powierzchni tak jak sprzedawane dodatkowe panele szklane np. do dark base 600

Był pomysł od środka ją dać, ale wyglądało to...zwyczajnie, dla mnie tak jest ciekawiej Smile

(03-30-2017, 11:10 AM)maras52 napisał(a): Jak szyba/plexa jest dana na zewnątrz to widać fajna poświatę na krawędziach Wink  Od siebie mogę dodać że zacnie aczkolwiek niebieska choinka nie moim guście (lecz widzę ze u Ciebie wsio na niebiesko), śruby na froncie hmm krzywo ? Tongue

Co do szyby zwykła czy na fali hart ?

Dzięki, dokładnie, dobrze zauważyłeś, jest taka mała poświata, robi to swój efekt. Powiem Ci, że na zywo aż tak ten niebieski nie razi po oczach, ale jest to mój ulubiony kolor i tka mi się to podoab hehe :Smile

Śrubki na froncie są  lekko krzywo, gdyż dawałem je już w istniejących otworach i ta siatka nie zawsze była równo zamontowana,  a nie chciało mi się jeszcze z tym bawić :Tongue   hehe

A szyba zwykła 4mm
  Odpowiedz
Elegancko <3 Też bym tak zrobił tylko też p400s szkoda trochę i myślę też o kilku kartach rozszerzeń :d Szkło lepiej chyba by wyglądało mocowane od środka tak jak ktoś wspomniał @up. Ale całokształt oceniam bardzo pozytywnie Big Grin
  Odpowiedz
9. NOWY MONITOR W RODZINIE

Witajcie po długiej przerwie!

Mój wybór padł na model iiyama XU2490HS-B1

Dla moich potrzeb całkowicie wystarczający, trochę fotografii, trochę Wiedźmina i Wolfensteina, za szaloną, promocyjną cenę w Morelach 650zł, długo się nie zastawiałem resim

Przymiarka nowego monitora na zwykłej podstawce:

resim

Monitory zostały zamontowane na uchwytach Maclean (MC-690). Każdemu polecam takie rozwiązanie, wygoda i sporo więcej miejsca oraz porządku na biurku resim

resim

A tak to wyglądało po zamontowaniu:

resim

10. AKTUALIZACJA STANOWISKA BOJOWEGO

Po zakupie mojego nowego głównego monitora do pracy i rozrywki, pozostał mi lekko sfatygowany LG. Jego główną zaletę czyli tuner TV postanowiłem niecnie wykorzystać!

Po szybkim zakupie prostego mocowania na Aledrogo (polecam dostawę do Kiosków Ruchu, bardzo wygodne!) trochę wiercenia:

resim

Teraz wygląda to tak:

resim

resim

W ramach wolnych wieczorów i powrotu do młodzieńczych lat modelarstwa, stworzyłem taki stojak na słuchawki:

resim

To prawdopodobnie ostatnie posty dla tego projektu. Wiele się na nim nauczyłem, pora na kolejny krok. Zdobyłem troszkę starszą obudowę, na którą jest, jak dla mnie, szeroki plan modowania od podstaw.  Szczegóły już wkrótce. Dzięki wszystkim za dobre słowo!

Pozdrawiam! resim 

Odpowiedz
buduje podobny projekt.
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości