• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mass Effect N7 Mod - SPC PAX M70 V2
Wink 
Witam bardzo serdecznie. Od dzisiejszego dnia oficjalnie rozpoczynam prace nad modem obudowy od SPC PAX M70 V2.

Jak już zdradził tytuł będzie to mod, którego tematem przewodnim będzie skrót wojskowy Systemów Przymierza, 
który jest obecny nie tylko w całej trylogii, ale i w wydanej nie dawno Andromedzie Wink
Będę aktualizował na bieżąco temat, jeśli ktoś chce śledzić wątek dokładniej - zapraszam na swojego Facebooka Wink

resim

resim

Moim zamysłem jest by nic nie wycinać w wyciszonych panelach PAX`a , by efekt wygłuszenia był na tym samym poziomie co oryginalnie.
I tu każdy ma wątpliwości.. Co można zrobić nie zmieniając jednocześnie nic? Wink 
Można! I w dalszej części to rozwinę. 
Najpierw ogólna sprawa - malowanie - lub jego brak. Tą obudowę chcę okleić a nie malować. Smile Będzie to czarny mat, ale tylko na topie obudowy.
Jeśli chodzi o "reprezentatywny" bok będzie to okleina w najbardziej rozpoznawalnych kolorach ze zbroi N7 - czerwony i biały, 
chcę do tego użyć folii wzorowanej na carbonie, tak by efekt był jak najbardziej zbliżony do tego ze zbroi.
Na drugi bok mam zamiar nakleić wydrukowaną (w drukarni Wink ) grafikę z Mass Effect Androneda, która zajmowałaby praktycznie cały bok,
dzięki temu nie byłby kopią sąsiedniej strony obudowy.
A teraz część główna.. Jak myślicie, co można zrobić ze starym panelem bocznym obudowy?
DUŻO! Może np. posłużyć do wykorzystania w innym projekcie jako kawałek metalu, czy też zbroi z wyciętym logo N7!
I nie, nie korzystałem z technologii Waterjet Big Grin To tylko moja ręka i mini szlifierka wykonały ten wzór Wink
I co mam z tym zrobić? To co widać na zdjęciu to nieobrobiony jeszcze materiał, choć samo logo już jest i tylko ono wraz z kawałkami metalu zostanie
przeze mnie wykorzystane Smile Po docięciu i dołożeniu pod logo pomalowanej na odpowiednie kolory plexi, da kawałek pancerza, który to przymocuje 
w odległości 1cm - 1,5cm od panelu bocznego obudowy i podświetle, by po zmroku widać było tylko biało-czerwone logo Smile
Pod logiem umieszczę także napis ANDROMEDA w stylu w którym funkcjonuje on w grze. Będzie on umieszczony na przeźroczystej plexi, na którą 
będą świeciły ledy RGB tak by można było sterować kolorem światła. Najgorsze jest to, że nie posiadam plotera i wycięcie napisu będzie
wymagało tyle samo precyzji co wycięte wcześniej w stali logo N7. To w skrócie wszystko, taki jest mój zamysł i sukcesywnie to realizuję Smile

Tutaj zdjęcia które wykonałem przed wycięciem loga N7.

resim

resim

Wycięte logo w surowej wersji:

resim

A tutaj jest grafika którą umieszczę na drugim panelu:

resim
Zapraszam na Facebook:  https://www.facebook.com/Dantegamerpl/
  Odpowiedz
Czekam na efekty Big Grin
  Odpowiedz
Ja też, może być ciekawie Smile
CPU : AMD FX-6100 OC 4,0GHz + Thermalright Macho 120 Rev.A  // MOBO : Gigabyte GA-990XA-UD3 // RAM : Kingston HyperX Fury 2x4GB 1866MHz DDR3 // GPU : Gigabyte GF GTX 750Ti 2048MB 128bit OC // SSD : GoodRam Iridium Pro 240GB // PSU : Corsair RM550X 80Plus Gold - 550W // CASE : SilentiumPC Gladius M40 Pure Black ATX + Okno
  Odpowiedz
Witam po przerwie Smile
Mały update metal przycięty - pomalowany, logo andromedy przygotowane - pomalowane Smile
Nie mam niestety plotera, ale wyszło całkiem, całkiem Big Grin 
Zostaje mi jeszcze trochę "podniszczyć" część z N7 - jak na fragment zbroi przystało Wink

Logo ANDROMEDY w przygotowaniu:

resim

Docięta plexi i fragment metalu pod N7

resim

Małe przymiarki na panel boczny:

resim

Wszystko pomalowane:

resim

Ciąg dalszy nastąpi....
  Odpowiedz
PAX powstaje dalej. Smile

Całość została już oklejona na czarny mat, tak by współgrała z plastikowymi częściami obudowy.
Doszły do tego kolory z motywu "N7" Wink

resim

A tak wygląda oklejony bok w całości:

resim

Obudowa zmieniła się również po drugiej stronie.
Prosto z drukarni... Grafika z gry:

resim

Tak zmienia się obudowa:

resim

resim

A teraz danie główne, trochę zmodyfikowane logo:

resim

Całość w fazie roboczej wygląda tak:

resim

resim

Oświetlenie już działa, teraz pracy wymaga przymocowanie loga do obudowy i podłączenie wszystkiego.
Muszę także ukryć włącznik podświetlenia "N7", gdyż jest ono niezależne od napisu "Andromeda" gdzie steruje się pilotem.
  Odpowiedz
Noooo elegancko to wyszło Smile
CPU : AMD FX-6100 OC 4,0GHz + Thermalright Macho 120 Rev.A  // MOBO : Gigabyte GA-990XA-UD3 // RAM : Kingston HyperX Fury 2x4GB 1866MHz DDR3 // GPU : Gigabyte GF GTX 750Ti 2048MB 128bit OC // SSD : GoodRam Iridium Pro 240GB // PSU : Corsair RM550X 80Plus Gold - 550W // CASE : SilentiumPC Gladius M40 Pure Black ATX + Okno
  Odpowiedz
(06-04-2017, 07:20 PM)buczos102 napisał(a): Noooo elegancko to wyszło Smile

Dziękuję!  Big Grin
Jeszcze trochę pracy przede mną Smile
  Odpowiedz
Exclamation 
Dziś mogę już napisać oficjalnie - projekt zakończony! Smile
Tak o to prezentuje się odświeżony PAX z nutą MASS EFFECT ANDROMEDA Smile

resim

resim

resim

resim

Oświetlenie działa niezależnie dzięki wbudowanemu przeze mnie włącznikowi i pilotowi do sterownika RGB Smile

resim

resim

resim

Po więcej fotek zapraszam na Facebooka ! Smile
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości