• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mod zalmana :/
Witam! Posiadam obudowę Zalman Z3 plus i chciałbym ją w jakiś sposób zmodować/ztuningować Wink by ładniej wyglądała z chłodzeniem wodnym AiO które mam zamiar kupić w najbliższym czasie. Ale zastanawiam się czy z tym case'em ma to sens, czy nie lepiej zaoszczędzić i kupić nawą ale zostańmy na razie  przy Z3. Macie może jakiś pomysł na modding poza coverem na zasilacz i ledami (już mam)  ? 
P.S. to chyba jeden z pierwszych wątków a dokładniej jakiś drugi xd więc pozdrawiam wszystkich czytających forum ;D
  Odpowiedz
Najlepszym wyjściem jest pozbycie się tego zalmana na olx i kupienie chociaż SPC M35W Tongue Słaby jest ten zalman, na dodatek okno wielkości wyświetlacza w telefonie, więc i tak nic nie widać w środku jeśli zależy Ci na wyglądzie. AiO to pewnie cięzko nawet tam upchać.
CPU: INTEL i5-6500 + FORTIS 3v2 MOBO: MSI Z170 GAMING M3 RAM: CORSAIR 2x4GB DDR4 2400mhz CL14 @2533mhz CL12 GPU: MSI RX 480 4GB GAMING X @1340mhz/1850mhz HDD: 500GB PSU: XFX TS 550W CASE: FRACTAL DEFINE S WINDOW
  Odpowiedz
Ja mam podejście że każdą obudowę da się zmodować, nie musi być najdroższa najlepsza itp. Zobacz np moją Betsy to przecież buda do biura a modzik jest spoko, pytanie jaki styl cię interesuje? Jak na to odpowiesz to potem możesz się zastanawiać co dalej zrobić.
  Odpowiedz
(03-06-2017, 10:41 AM)Tips napisał(a): Ja mam podejście że każdą obudowę da się zmodować, nie musi być najdroższa najlepsza itp. Zobacz np moją Betsy to przecież buda do biura a modzik jest spoko, pytanie jaki styl cię interesuje? Jak na to odpowiesz to potem możesz się zastanawiać co dalej zrobić.

Jeżeli taki moder jak Tips mówi, że każdą "bude" można zmodować to kim ja jestem aby to kwestionować xd. Generalnie to wielkie dzięki, za pare tygodnii wezmę się za z3'ke, postaram się zrobić coś co by pasowało. Tylko tak jakoś pomysłów brak :/ , ale i tak jeszcze raz dzięki. :Smile pozdrawiam
  Odpowiedz
Wpierw zróbmy tutaj moda bez moda... Mianowicie, dokupienie różnych szmerów bajerów jak przedłużki, kontrastowe wentylatory, podswietlenie LED.
Chcesz uzyskać ładny efekt z chłodzeniem cieczą kup takie aby miało przeźroczyste rurki, do tego wlejemy fluorscencyjny liquid, do tego światło UV i ładnie wszystko będzie poświetlone.

Pomyśl nad zmodowaniem okna, ono musi być większy, i z coveruj zasilacz szkłem akrylowym ;3 podsyłam linka, tak samo z tego możesz zrobić backplate, I/O cover. z tym można cuda robić ! https://www.youtube.com/watch?v=C5E2XEz1H4w&t=8s
Mobo: Msi B85-G43 | GPU: Evga Gtx 960 4Gb | Ram: 2x4Gb HyperX blue | Case: SilentiumPc M45w | Cpu: i5 4460 + Spartan Pro | Psu: Thermaltake 630W SE | Mic: Novox Nc-1 + Pop Filtr 
  Odpowiedz
(03-07-2017, 10:22 AM)Amer napisał(a): Wpierw zróbmy tutaj moda bez moda... Mianowicie, dokupienie różnych szmerów bajerów jak przedłużki, kontrastowe wentylatory, podswietlenie LED.
Chcesz uzyskać ładny efekt z chłodzeniem cieczą kup takie aby miało przeźroczyste rurki, do tego wlejemy fluorscencyjny liquid, do tego światło UV i ładnie wszystko będzie poświetlone.

Pomyśl nad zmodowaniem okna, ono musi być większy, i z coveruj zasilacz szkłem akrylowym ;3 podsyłam linka, tak samo z  tego możesz zrobić backplate, I/O cover. z tym można cuda robić ! https://www.youtube.com/watch?v=C5E2XEz1H4w&t=8s

Wentylatory już mam (znaczy 3 z 5 wentyli działają w pełni sprawnie  xd więc 2 chyba od AiO wezmę), myślałem nad jakąś tanią 240stką ale generalnie większość jest nieprzezroczystych ale znalazłem używanego tritona w podobnej cenie (około 250 zł +przesyłka i miałbym zawsze tą jakąś pewność, że nie jest cieknący Big Grin ), obudowa stoi bokiem na powiedzmy regale więc bardziej mnie wnętrze obchodzi (dlatego myślałem nad szybą lub szkłem hartowanym tylko taki mały problem, szklarza u mnie zamknęli więc pozostaje plexi) lecz zewnętrzna część też powinna ładnie wyglądać Smile . Ze względu, że to tak czy inaczej tania obudowa to i miejsca na kable tak średnio więc cover obowiązkowo. A jeśli już się rozpisałem to czy ktoś może miał tritona, a chodzi mi o głośność pompki. 

P.S. dzięki za podesłanie pomysłów Wink
  Odpowiedz
Tutaj trzeba Zawołać Tipsa ;3 Tipsu miał i używał może co poradzi ;3
Mobo: Msi B85-G43 | GPU: Evga Gtx 960 4Gb | Ram: 2x4Gb HyperX blue | Case: SilentiumPc M45w | Cpu: i5 4460 + Spartan Pro | Psu: Thermaltake 630W SE | Mic: Novox Nc-1 + Pop Filtr 
  Odpowiedz
(03-07-2017, 05:21 PM)Amer napisał(a): Tutaj trzeba Zawołać Tipsa ;3 Tipsu miał i używał może co poradzi ;3

Może poradzi xd. Też fajny chyba wybór ze względu na możliwość wymiany podzespołów tego tritona, wymianę płynu etc. Tylko te przecieki mnie martwią i myślę czy nie wziąć jednak jakiegoś nowego AiO nierozbudowywalnego  Confused
  Odpowiedz
Silent Loop jest dobry, tylko cena : ) zabija : )
CPU: INTEL i5-6500 + FORTIS 3v2 MOBO: MSI Z170 GAMING M3 RAM: CORSAIR 2x4GB DDR4 2400mhz CL14 @2533mhz CL12 GPU: MSI RX 480 4GB GAMING X @1340mhz/1850mhz HDD: 500GB PSU: XFX TS 550W CASE: FRACTAL DEFINE S WINDOW
  Odpowiedz
(03-07-2017, 08:59 PM)DeV napisał(a): Silent Loop jest dobry, tylko cena : ) zabija : )

Też o nim myślałem xd wiedziałem, że cena yyy wyższa niż bym chciał  Wink więc porozglądałem się za używką ale raczej w Polsce nie lecą jak świeże bułeczki a używane jeszcze rzadziej spotykane gdzie nie mówię, że nie ma ale myślę, że trzeba trafić na okazję :/ . Nie codziennie ktoś sprzedaje chłodzenie warte 600 plnów za połowę ceny xd dlatego celuję w trochę w niższy segment cenowo-jakościowy  Big Grin
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości